Çetin Doğan SÖZCÜ TV’de

28 Şubat davasında yargılanan emekli Orgeneral Çetin Doğan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın af kararının ardından tahliye oldu. Doğan’ın ardından dört eski komutan daha tahliye edildi. Doğan SÖZCÜ TV ekranlarına konuk oldu.

ÜÇ YIL SONRA EVİNDE

-Söylentiler vardı kulağımıza gelen. Bir kişiye yapılmış haksızlık toplumun her kesiminde hissedilmeli. Türkiye’de adalet her şeyin üstünde olmalı. Adalet mülkün temeli değil zulmün aracı oldu Türkiye’de. Normalleşme ancak adaletle olabilir. Bizimki anayasal bir durum. Haksızlık, hukuksuzluk.

-Bu konuda yapılan son beyanlarda, Sayın Zeybek 25 Nisan’da beyanat vermişti. Her şey açığa çıkıyor. Rahmetli Erdal İnönü’nün bir sözü vardı. Hakikat er geç ortaya çıkıyor. Ben inanıyorum halkımız aydınlığa kavuşacak her şey adaletin yerini bulmasıyla olur.

Size haber verilmiş miydi?

Haber verilmemişti. Orası bizim ofisimiz… Hücremizde sadece Halk TV ve Habertürk var. Haberlerden öğrendim, SÖZCÜ TV maalsef yok. Eşime kavuşmak apayrı bir şey. Beni en fazla kahreden şey dostlarımın beni içerde bilerek üzüntü duymaları.

En çok neyi özlediz?

Dostlarla kucaklaşmayı, sohbeti özledim. Bodrum’u, denizi çok özledim. Torunum ismi de Deniz, onları da özledim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x